Dammand & Rasmussen. Lav skænk af palisander

Varenummer: 6302259

Næste bud: DKK 5.000
Vurdering: DKK 10.000

Dammand & Rasmussen. Lav skænk af fineret palisander, skydelåger, fire skuffer. Fremstillet hos Dammand & Rasmussen, Viby. H. 76, B. 200, D: 45 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, gennemslebet finer og senere monteret ben.

DKK 5.000
Auktionen afsluttes:  02-12-2022 10:45:09