Kategori  Vurdering

Carl Thomsen. 'I Tanker', 1884

Varenummer: 5065783
Hammerslagspris: DKK 5.200
Vurdering: DKK 6.000
Carl Thomsen 1847-1912. 'I Tanker', olie på lærred. Sign. monogram samt dateret 1884. 58 x 54 (78 x 74) cm. Fremstår med kraftige krakeleringer, dubleret. Udstillet på Charlottenborg, 1884, nr. 329, etikette herfra på bagside.

Auktionen afsluttes:  20-08-2018 20:15:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej