Kategori  Vurdering

Dansk kunstner. Strandparti med personer samt kystparti. To malerier, 1900-tallets begyndelse. (2)

Varenummer: 4988299
Hammerslagspris: DKK 450
Vurdering: DKK < 1.000
Dansk kunstner (1900-tallets begyndelse). To malerier bestående af: Strandparti med personer, en sommerdag, olie på lærred, usign. 24 x 38,5 cm. (31 x 46). Samt kystparti, olie på lærred, usign. 27 x 46 cm. (34 x 52). Trænger til overfladerens. (2)

Auktionen afsluttes:  27-08-2018 20:29:00