Dansk maler, 1800-tallet. Tremastet sejlskib på åbent hav

Varenummer: 6285662

Næste bud: DKK 800
Vurdering: DKK 1.500

Dansk maler 1800-tallet. Dansk maler, 1800-tallet. Tremastet sejlskib på åbent hav. Olie på lærred. Sign. Vilh. Nielsen 1890. 32 x 50 cm. (50 x 70). Fremstår med krakeleringer.

Auktionen afsluttes:  05-02-2023 20:55:44