Kategori  Vurdering

Dansk maler. Kystparti antageligt fra Italien med Vesuv i baggrunden, ca 1850

Varenummer: 5297487
Vurdering: DKK 15.000
Dansk maler. Kystparti antageligt fra Italien med Vesuv i baggrunden, olie på lærred, usgin., ca 1850. 32 x 49 cm (51 x 67 cm). Fremstår med dubleret lærred, få aldersrelaterede krakeleringer. Blændramme med mærket fra Kittendorff & Aagaard.

Auktionen afsluttes:  18-04-2019 20:08:00