Dansk maler. Kystparti antageligt fra Italien med Vesuv i baggrunden, ca 1850

Varenummer: 5297487
Hammerslagspris: DKK 4.400
Vurdering: DKK 10.000

Dansk maler. Kystparti antageligt fra Italien med Vesuv i baggrunden, olie på lærred, usgin., ca 1850. 32 x 49 cm (51 x 67 cm). Fremstår med dubleret lærred, få aldersrelaterede krakeleringer. Blændramme med mærket fra Kittendorff & Aagaard.

Auktionen afsluttes:  30-05-2019 20:40:00