Dansk møbelproducent. Chatol, palisander

Varenummer: 6234243
Hammerslagspris: DKK 1.200
Vurdering: DKK 2.800

Dansk møbelproducent. Chatol af fineret palisander, front med fire skuffer samt nedfældig skriveplade bag hvilken små skuffer. 1960'erne. H. 106 L. 84 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, enkelte finerafslag, nøgle medfølger.
Auktionen afsluttes:  12-10-2022 08:02:51
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej

1606509 12-10-2022 07:43:56 DKK 1200