Dansk møbelproducent. Chatol, palisander

Varenummer: 6234243
Vurdering: DKK 2.800
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Chatol af fineret palisander, front med fire skuffer samt nedfældig skriveplade bag hvilken små skuffer. 1960'erne. H. 106 L. 84 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, enkelte finerafslag, nøgle medfølger.

Auktionen afsluttes:  04-10-2022 18:47:00
Showroom:   Aarhus, DK