Dansk møbelproducent. Chatol, teaktræ

Varenummer: 6288367
Fast pris: DKK 1.600
Vurdering: DKK 2.400

Dansk møbelproducent. Chatol af fineret teaktræ med front af tre skuffer, udfoldelig skriveplade samt overdel med par mindre skuffer samt åbne rum. 1960'erne. H. 117 B. 88 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, enkelte skjolder, øverste skuffe med let træghed, små mindre huller på bagplade.
Varen afsluttes:  01-12-2022 19:59:27
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej