Dansk møbelproducent. Chatol, teaktræ
Fast pris:
Vurdering:
2.400
Dansk møbelproducent. Chatol af fineret teaktræ med front af tre skuffer, udfoldelig skriveplade samt overdel med par mindre skuffer samt åbne rum. 1960'erne. H. 117 B. 88 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, enkelte skjolder, øverste skuffe med let træghed, små mindre huller på bagplade.
Varen afsluttes:
01-12-2022 19:59:27