Dansk møbelproducent. Chatol, teaktræ

Varenummer: 6326795

Næste bud: DKK 1.600
Vurdering: DKK 2.400

Dansk møbelproducent. Chatol af fineret teaktræ, front med tre skuffer, to små skuffer samt rum, udtrækkelig skriveplade, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 101 L. 76 D. 44 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte finerafslag.

Auktionen afsluttes:  02-02-2023 08:57:21
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej