Dansk møbelproducent. Cirklulært spisebord, egetræ

Varenummer: 6197909

Næste bud: DKK 2.000
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Cirkulært spisebord af fineret bejdset egetræ med udtræk, ben af massiv bejdset egetræ, to tillægsplader medfølger, heraf en med sarg. 1960'erne. H. 72 Ø. 115-225 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 19:48:05
Showroom:   Aarhus, DK