Dansk møbelproducent. Cirklulært spisebord, egetræ

Varenummer: 6197909
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 3.800

Dansk møbelproducent. Cirkulært spisebord af fineret bejdset egetræ med udtræk, ben af massiv bejdset egetræ, to tillægsplader medfølger, heraf en med sarg. 1960'erne. H. 72 Ø. 115-225 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker, vakkelvorn.
Auktionen afsluttes:  21-09-2022 19:01:44

1711854 21-09-2022 18:59:44 DKK 1000