Dansk møbelproducent. Fire spisestole, teaktræ (4)

Varenummer: 6382944
Vurdering: DKK 5.000

Dansk møbelproducent. Fire spisestole / armstole med kopstykke af formbøjet fineret teaktræ, stel af massivt teaktræ, sæder nyligt ombetrukket med sort kunstlæder. 1960'erne. Sh. 43 cm. Fremstår med lettere brugsspor alderen taget i betragtning, foruden enkelte mærker på stel. (4)
Auktionen afsluttes:  17-06-2023 21:09:00