Dansk møbelproducent. Hjørneskab i birk 20.årh. 1. halvdel

Varenummer: 6217918

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Hjørneskab med fineret birketræ. Front med to låger bag hvilke rum og skerække. Øverste låge indvendigt med intarsia. H. 109 x 62 x 85 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, topplade med skade. 20.årh. 1.halvdel

Auktionen afsluttes:  13-08-2022 12:56:13
Showroom:   Næstved, DK