Dansk møbelproducent. Høj skænk, teaktræ

Varenummer: 6219487
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 2.600

Dansk møbelproducent. Høj skænk af fineret teaktræ, front med to skuffer, og tre låger bag hvilke hylder. Stel med runde tilspidsede ben af massivt egetræ. 1950/60'erne. H. 121 L. 154 D. 41,5 cm. Fremstår med brugsspor, et hak, ridser og skjolder på topplade, falmet/skjoldet på ene side, hak bagerst på ene side, åbne samlinger på understel. Nøgle medfølger.
Auktionen afsluttes:  05-10-2022 20:56:00

1431602 05-10-2022 20:53:43 DKK 350
1608013 01-10-2022 16:35:28 DKK 300