Dansk Møbelproducent. Kommede, teaktræ

Varenummer: 6234275

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Lille kommode af fineret teaktræ front med fire skuffer, senere uoriginale runde tilspidsede ben af massivt træ. 1960'erne. H. 72 L. 80 D. 41 cm. Fremstår med lettere brugsspor foruden enkelte ridser og mærker, enkelte finerafslag på sider, lettere skæve kantlister.

Auktionen afsluttes:  29-09-2022 19:46:25
Showroom:   Aarhus, DK