Dansk møbelproducent. Kommede, teaktræ

Varenummer: 6234275
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 2.000

Dansk møbelproducent. Lille kommode af fineret teaktræ front med fire skuffer, senere uoriginale runde tilspidsede ben af massivt træ. 1960'erne. H. 72 L. 80 D. 41 cm. Fremstår med lettere brugsspor foruden enkelte ridser og mærker, enkelte finerafslag på sider, lettere skæve kantlister.
Auktionen afsluttes:  04-10-2022 12:09:00

1936960 04-10-2022 08:46:29 DKK 300