Dansk møbelproducent. Kommode, bøgetræ

Varenummer: 6198922
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Kommode af fineret bejdset bøgetræ med front af seks skuffer, monteret på stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 110 B. 80 D. 45 cm. Fremstår med brugsspor, ujævnheder samt slibninger på topplade, manglende nøgle.

Auktionen afsluttes:  24-06-2022 19:01:11
Showroom:   Aarhus, DK