Dansk møbelproducent. Kommode, imiteret valnød

Varenummer: 6193144
Vurdering: DKK 2.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Kommode af imiteret valnøddetræ med front af seks skuffer, topplade med ilagt mahogni finér, monteret på runde tilspidsede ben af bøgetræ. 1960'erne. H. 104 B. 63 D. 40 cm. Fremstår med ridser og mærker, let træghed på skuffer kan forekomme, uoriginal bagbeklædning med åbent hjørne.

Auktionen afsluttes:  11-08-2022 19:02:38
Showroom:   Aarhus, DK