Dansk møbelproducent. Kommode / sminkebord, teaktræ

Varenummer: 6234271
Hammerslagspris: DKK 450
Vurdering: DKK 2.600
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Kommode / sminkebord af fineret teaktræ, front med fire skuffer, en skuffe med opfoldeligt spejl, runde tilspidsede ben af massiv teaktræ. 1960'erne. H. 82 L. 79 D. 41 cm. Fremstår med brugsspor, manglende nøgle.

Auktionen afsluttes:  04-10-2022 20:04:55
Showroom:   Aarhus, DK