Dansk møbelproducent. Kommode, teaktræ

Varenummer: 6198930

Næste bud: DKK 1.600
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ med front af seks skuffer, monteret på stel med massive firkantede ben. 1960'erne. H. 98 B. 73 D. 41 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, flere slibninger.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 20:00:05
Showroom:   Aarhus, DK