Dansk møbelproducent. Kommode, teaktræ

Varenummer: 6199101
Hammerslagspris: DKK 3.600
Vurdering: DKK 6.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ med front af otte skuffer, monteret på stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 71 L. 131 D. 39 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker samt kraftig skævhed på bagben.

Auktionen afsluttes:  30-06-2022 14:05:06
Showroom:   Aarhus, DK

1917517 29-06-2022 18:48:01 DKK 3600