Dansk møbelproducent. Kommode, teaktræ

Varenummer: 6202990

Næste bud: DKK 1.600
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ, front med seks skuffer, runde tilspidsede ben af massiv teaktræ. 1960'erne. H. 96 L. 62 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor, mindre finerafslag, en mindre lus på side.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 19:56:05
Showroom:   Aarhus, DK