Dansk møbelproducent. Kommode, teaktræ

Varenummer: 6213898

Næste bud: DKK 1.800
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ med front af seks skuffer, senere monteret på runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 110 B. 76 D. 44 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, enkelte finérafslag, reparation på nederste skuffe, skævhed / lettere hængende skuffer.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 20:33:00
Showroom:   Aarhus, DK