Dansk møbelproducent. Kommode, teaktræ

Varenummer: 6234258

Næste bud: DKK 800
Vurdering: DKK 2.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ, front med seks skuffer, runde tilspidsede ben af massiv teaktræ. 1960'erne. H. 106 L. 67 D. 41 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte mærker i træ, nøgle medfølger.

Auktionen afsluttes:  05-10-2022 21:04:00
Showroom:   Aarhus, DK