Dansk møbelproducent. Kommode, teaktræ

Varenummer: 6326808

Næste bud: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.200

Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ med front af seks skuffer, monteret på runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 100 B. 75 D. 41 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, slibninger på siderne, manglende nøgle.

Auktionen afsluttes:  02-02-2023 08:54:21
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej