Dansk møbelproducent. Kommode, teaktræ

Varenummer: 6326829

Næste bud: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.400

Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ med front af fire skuffer, monteret på tilspidsede ben. 1960'erne. H. 81 B. 85 D. 44 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, enkelte afslag og revner på finer.

Auktionen afsluttes:  02-02-2023 08:51:21
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej