Dansk møbelproducent. Kommoder, teaktræ (3)

Varenummer: 6272955
Hammerslagspris: DKK 800
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Tre kommoder af fineret teaktræ, front af tre-fem skuffer med brede greb, to med runde tilspidsede ben af massivt teaktræ. 1960'erne. Fremstår med brugsspor, foruden enkelte finerafslag, en med spor fra tidligere bemaling, en med gennemslibning, en med senere uoriginale ben. Nøgle mangler. (3)

Auktionen afsluttes:  24-09-2022 10:52:39
Showroom:   Aarhus, DK