Dansk møbelproducent. Kvadratisk sofabord, teak

Varenummer: 6147070
Vurdering: DKK 2.000

Dansk møbelproducent. Kvadratisk sofabord med udtræk af fineret teaktræ, runde massive ben. 1960'erne. H. 62 L. 85-157 B. 85 cm. Fremstår med markante ridser og skjolder, senere afkortede ben, løse udtrækspinde, enkelt medfølger ved siden af.
Auktionen afsluttes:  30-06-2022 12:38:06