Dansk møbelproducent. Lænestol 1940-1950érne

Varenummer: 6244981

Næste bud: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Lænestol/hvilestol betrukket med kedesyet grønt møbelstof, ben og armlæn af bøgetræ. H. 98 cm B. 74 cm sh. 40 cm. Alm. brugsspor iform af skrammer og slitage.

Auktionen afsluttes:  18-08-2022 14:48:59
Showroom:   Næstved, DK