Dansk Møbelproducent. Lænestol, lyst velour

Varenummer: 6253820
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 3.000

Dansk Møbelproducent lænestol betrukket med lyst velour, sæder med fjedergjorder, runde tilspidsede ben af massivt røget egetræ. 1960/70'erne. Fremstår med brugsspor, velourslitage på armlæn og ryg, mærker på ben.
Auktionen afsluttes:  19-11-2022 19:49:47