Dansk Møbelproducent. Lænestol, lyst velour

Varenummer: 6253820

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 3.600
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk Møbelproducent lænestol betrukket med lyst velour, sæder med fjedergjorder, runde tilspidsede ben af massivt røget egetræ. 1960/70'erne. Fremstår med brugsspor, velourslitage på armlæn og ryg, mærker på ben.

Auktionen afsluttes:  01-10-2022 14:02:00
Showroom:   Aarhus, DK