Dansk møbelproducent. Lænestol med krydsstel, bøg

Varenummer: 6223296

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Lænestol med krydsstel af massivt bejdset bøgetræ, sæde og ryg betrukket med knapsyet lyst uldstof. 1960'erne. SH. 38 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, afslag på ene hjørne af stel.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 20:18:05
Showroom:   Aarhus, DK