Dansk møbelproducent. Lænestol, teak

Varenummer: 6198507

Næste bud: DKK 1.600
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Lænestol med stel af massivt teaktræ, sæde og ryghynde betrukket med brunt møbelstof. 1960'erne. SH. 42 cm. Fremstår snavset med brugsspor herunder stedvist pletter på stof samt ridser på stel.

Auktionen afsluttes:  30-06-2022 13:23:06
Showroom:   Aarhus, DK