Dansk møbelproducent. Lav skænk, egetræ

Varenummer: 6241770
Hammerslagspris: DKK 6.000
Vurdering: DKK 9.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Lav skænk af fineret egetræ, front med to skydelåger bag hvilke hylder, stel af massiv egetræ. 1960/70'erne. H. 78 L. 180 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte finerafslag samt lettere slitage på topplade.

Auktionen afsluttes:  04-10-2022 20:57:00
Showroom:   Aarhus, DK

2120288 04-10-2022 11:26:46 DKK 6000