Dansk møbelproducent. Lille entrémøbel, teaktræ

Varenummer: 6223682

Næste bud: DKK 800
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Lille entrémøbel af fineret teaktræ med front af tre skuffer samt enkelt skabslåge bag hvilken hylde, monteret på stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 58 B. 62 D. 32 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, nuanceforskelle.

Auktionen afsluttes:  05-10-2022 21:57:00
Showroom:   Aarhus, DK