Dansk møbelproducent. Lille kommode, teaktræ

Varenummer: 6189767

Næste bud: DKK 600
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Lille kommode af fineret teaktræ med front af fire skuffer med messinggreb, senere monteret runde tilspidsede ben af massivt træ. 1960'erne. H. 71 B. 58 D. 40 cm. Fremstår med ridser og mærker.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 19:35:05
Showroom:   Aarhus, DK