Dansk møbelproducent. Seks spisestole, teaktræ (6)
Dansk møbelproducent. Seks spisestole med stel af massivt egetræ, kopstykke af fineret egetræ, samt sæde af fineret bøgetræ. 1960'erne. Sh. 44 cm. Fremstår med brugsspor, manglende betræk på sæde, flere stole med limninger ved samlinger / vakkelvorne, enkelte afslag. (6)
Varen afsluttes:
10-06-2023 17:53:00