Dansk møbelproducent. Seks spisestole, teaktræ (6)

Varenummer: 6376913
Varen er afsluttet

Dansk møbelproducent. Seks spisestole med stel af massivt egetræ, kopstykke af fineret egetræ, samt sæde af fineret bøgetræ. 1960'erne. Sh. 44 cm. Fremstår med brugsspor, manglende betræk på sæde, flere stole med limninger ved samlinger / vakkelvorne, enkelte afslag. (6)
Varen afsluttes:  10-06-2023 17:53:00