Dansk møbelproducent. Sengebord, teaktræ

Varenummer: 6234363
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.500

Dansk møbelproducent. Sengebord af fineret teaktræ, front med skuffe, herunder hylde, runde tilspidsede ben af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 57 B. 63 D. 39 cm. Fremstår med brugsslitage, vakkelvorn og manglende og løst finer på kantlister.
Auktionen afsluttes:  05-10-2022 20:12:00

2171922 04-10-2022 14:54:51 DKK 300