Dansk møbelproducent. Sengebord, teaktræ

Varenummer: 6234363

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Sengebord af fineret teaktræ, front med skuffe, herunder hylde, runde tilspidsede ben af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 57 B. 63 D. 39 cm. Fremstår med brugsslitage, vakkelvorn og manglende og løst finer på kantlister.

Auktionen afsluttes:  05-10-2022 20:12:00
Showroom:   Aarhus, DK