Dansk møbelproducent. Skab, palisander

Varenummer: 6193430

Næste bud: DKK 2.600
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Skab af fineret palisander med front af par skabslåger bag hvilke hylder, topplade med ilagt mahogni finér, monteret på senere runde tilspidsede ben, nøgle medfølger. 1960'erne. H. 105 B. 135 D. 30 cm. Fremstår med ridser og mærker, én skabslåge binder.

Auktionen afsluttes:  06-07-2022 18:48:04
Showroom:   Aarhus, DK