Dansk møbelproducent. Skab, palisander

Varenummer: 6199125

Næste bud: DKK 1.600
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Skab af fineret palisander med front af par skabslåger bag hvilke hylder, senere monteret på runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 84 B. 100 D. 44 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 19:59:05
Showroom:   Aarhus, DK