Dansk møbelproducent. Skab, teaktræ

Varenummer: 6232666

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Skab af fineret teaktræ, front med låge bag hvilke hylder, senere monteret runde ben af massiv teaktræ. 1960'erne. H. 99 L. 61 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, lettere kælderlugt, enkelte små finerafslag, nøgle medfølger.

Auktionen afsluttes:  04-10-2022 19:58:00
Showroom:   Aarhus, DK