Dansk møbelproducent. Skab, teaktræ

Varenummer: 6232666
Hammerslagspris: DKK 700
Vurdering: DKK 2.000

Dansk møbelproducent. Skab af fineret teaktræ, front med låge bag hvilke hylder, senere monteret runde ben af massiv teaktræ. 1960'erne. H. 99 L. 61 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, lettere kælderlugt, enkelte små finerafslag, nøgle medfølger.
Auktionen afsluttes:  22-12-2022 19:42:30

1413809 18-12-2022 03:13:12 DKK 700