Dansk møbelproducent. Skænk, egetræ

Varenummer: 6213884

Næste bud: DKK 5.000
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Skænk af fineret egetræ, front med to jalousilåger bag hvilke rum samt udtræksbakker, senere monteret runde tilspidsede ben af massiv egetræ. H. 70 L. 154 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor, lettere skjolder på topplade.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 20:40:05
Showroom:   Aarhus, DK