Dansk Møbelproducent. Skænk, egetræ

Varenummer: 6234368
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.800

Dansk møbelproducent. Skænkaf fineret egetræ med front af to skabslåger bag hvilke hylde, monteret på senere massive, tilspidsede ben af bøgetræ. 1960'erne. H. 72 B. 89 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, senere monterede kantlister, skævhed ved kantlister, lettere skæve ben.
Auktionen afsluttes:  04-10-2022 21:30:00
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej

517128 04-10-2022 00:30:58 DKK 300