Dansk møbelproducent. Skænk, palisander

Varenummer: 6198818
Hammerslagspris: DKK 4.800
Vurdering: DKK 10.000

Dansk møbelproducent. Skænk af fineret palisander med front af seks skuffer samt par skabslåger bag hvilke hylder, monteret på runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 71 L. 180 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, slibninger på låger samt let løshed på ene låge, montage udfyldninger på topplade.
Auktionen afsluttes:  22-08-2022 09:22:52

1936978 20-08-2022 21:46:56 DKK 4800