Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ

Varenummer: 6198842

Næste bud: DKK 4.800
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Skænk af fineret teaktræ med front af fem skuffer samt par skabslåger bag hvilke hylder, monteret på stel med massive, runde tilspidsede ben, to nøgler medfølger. 1960'erne. H. 82 L. 167 D. 47 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 19:19:05
Showroom:   Aarhus, DK