Dansk møbelproducent. Skrivebord, palisander

Varenummer: 6383224
Hammerslagspris: DKK 1.600
Vurdering: DKK 2.000

Dansk møbelproducent. Skrivebord med bordplade samt skuffemoduler af fineret palisander, stel og runde tilspidsede ben af sortlakeret træ. 1960'erne. H. 73 L. 140 D. 70 cm. Fremstår med brugsslitage, nuanceforskel samt skjolder på bordplade, skævhed ved skuffer, et greb med limning.
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 19:46:09