Dansk møbelproducent. Sofabord, palisander

Varenummer: 6266952
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Sofabord med bordplade af lakeret, fineret palisander, runde tilspidsede ben af massivt palisander. 1960'erne. H. 50 L 160 D. 60 cm. Fremstår med få brugsspor alderen taget i betragtning, foruden enkelte små ridser og hakker på bordplade.

Auktionen afsluttes:  04-10-2022 19:53:29
Showroom:   Aarhus, DK