Dansk møbelproducent. Sofabord, teaktræ

Varenummer: 6247344
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Sofabord med bordplade af fineret teaktræ samt massive tilspidsede ben, par skuffer med udtræk på begge sider samt åbent rum. 1950/60'erne. H. 55 L. 130 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker samt skjolder, revne på ene ben, samt nuanceforskel på bordplade.

Auktionen afsluttes:  07-08-2022 15:42:43
Showroom:   Aarhus, DK

1178876 03-08-2022 22:50:46 DKK 350
1712914 03-08-2022 22:29:49 DKK 300