Sofaer

Dansk møbelproducent. Spisebord m. hollandsk udtræk, mahogni

Varenummer: 6363870
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.800

Dansk møbelproducent. Spisebord m. hollandsk udtræk med bordplade af fineret mahogni, tilspidsede ben af massivt mahogni. 1960'erne. H. 73 L. 120-214 D. 85 cm. Fremstår med brugsspor, tillægsplader med slitage, nuanceforskel på bordplade, enkelte små kanthak, fire små lus på bordplader.
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 20:33:00
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej

2301546 24-05-2023 06:59:13 DKK 350