Dansk møbelproducent. Spisebord, palisander

Varenummer: 6223814
Hammerslagspris: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.600

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6313874
Dansk møbelproducent. Spisebord med afrundet plade af fineret palisander med udtræk, løs tillægsplade placeres i midten, monteret på stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 74 L. 125-215 B. 85 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, nuanceforskelle.
Auktionen afsluttes:  28-11-2022 20:34:29

247700 28-11-2022 16:41:11 DKK 1400