Dansk møbelproducent. Spisebord, palisander

Varenummer: 6223814

Næste bud: DKK 1.600
Vurdering: DKK 2.800
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Spisebord med afrundet plade af fineret palisander med udtræk, løs tillægsplade placeres i midten, monteret på stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 74 L. 125-215 B. 85 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, nuanceforskelle.

Auktionen afsluttes:  11-10-2022 19:47:51
Showroom:   Aarhus, DK