Dansk møbelproducent. To sengeborde / kommoder, teaktræ og egetræ (2)

Varenummer: 6302018

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.000

Dansk møbelproducent. To sengeborde / kommoder hvor enkelt af massivt og fineret egetræ med front af enkelt skuffe med par greb. H. 41 B. 83 D. 33 cm. Samt andet af massivt og fineret teaktræ med front af enkelt skuffe samt åbent rum. 1960'erne. H. 45 B. 64 D. 33 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, egetræskommode med markante nuanceforskelle, enkelt reparation på hjørne af teaktræskommode (2)

Køb nu pris
DKK 1.350
Auktionen afsluttes:  02-12-2022 08:51:27
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej