Dansk møbelproducent. Væghængt reol i teak og eg, 1950/60'erne

Varenummer: 6223474
Vurdering: DKK 1.800
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Væghængt reol i teak og eg, 1950/60'erne. Bestående af 3 vangere i eg H. 138 cm. samt 8 hylder fremstillet i teakfineret møbelplade ( stavlimede fyrstave) med holdere i messing. Fremstår med enkelte malingestænk samt aldersrelaterede brugsspor.

Auktionen afsluttes:  25-06-2022 14:21:18
Showroom:   Næstved, DK