Dansk møbelproducnent. Lav skænk, teak

Varenummer: 6155569

Næste bud: DKK 4.200
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk møbelproducent. Lav skænk af fineret teaktræ, monteret på massive firkantede ben, front med tre skabslåger bag hvilke udtræksskuffe samt åbne rum. 1960'erne. H. 77 B. 150 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, slitage samt skjolder på topplade.

Auktionen afsluttes:  30-06-2022 14:02:06
Showroom:   Aarhus, DK