Dansk ringhanepistol model 1772/98/1848 – perkusioneret i Rendsborg

Varenummer: 6324210
Hammerslagspris: DKK 6.000
Vurdering: DKK 8.000

Dansk ringhanepistol model 1772/98/1848 – perkusioneret i Rendsborg, stemplet fra 2. Dragonregiment. L: 45 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt brugsspor.
Auktionen afsluttes:  06-03-2023 15:43:32

48727 03-03-2023 10:07:09 DKK 6000